WPT: הסבב העולמי בפוקר – על הטורנירים והזוכים הגדולים

עולם הפוקר ידוע במתח, באדרנלין ובהזדמנויות אדירות לזכייה. בין כל סבבי הפוקר המפורסמים, הסבב העולמי בפוקר (WPT) תופס מקום מיוחד. מאז הקמתו הפך ה-WPT לפלטפורמה יוקרתית ומקצועית עבור שחקני פוקר מכל רחבי העולם, המושכת אליה את מיטב הכישרונות והסיפורים המרתקים ביותר.

 

WPT הסבב העולמי בפוקר - על הטורנירים והזוכים הגדולים

WPT הסבב העולמי בפוקר – על הטורנירים והזוכים הגדולים
היסטוריה קצרה של ה-WPT
פורמט הטורנירים ב-WPT
מערכת הניקוד והדירוג
הזוכים הגדולים

היסטוריה קצרה של ה-WPT

הקמת הסבב:

בשנת 2002, קבוצה של אנשי עסקים חובבי פוקר, ביניהם סטיבן ליפמן, ניקי ברקוביץ' ופיליפ דב, הקימו את הסבב העולמי בפוקר (World Poker Tour – WPT). מטרתם הייתה ליצור סבב טורנירים יוקרתי ומקצועי, שיהווה אלטרנטיבה לסבב הפוקר העולמי (WSOP) הוותיק.

פריצת הדרך:

פריצת הדרך של הסבב הגיעה בשנת 2003, עם שידור עונת הטלוויזיה הראשונה שלו בערוץ Travel Channel. תוכנית הטלוויזיה, שהציגה את מיטב שחקני הפוקר בעולם מתחרים בטורנירים מרתקים ברחבי העולם, זכתה להצלחה אדירה והפכה את הפוקר למשחק פופולרי בקרב קהל רחב.

השפעת ה-WPT על עולם הפוקר:

להקמה הייתה השפעה עצומה על עולם הפוקר. הסבב תרם רבות להגברת המודעות למשחק, משך שחקנים חדשים מכל העולם והעלה את רמת המקצועיות של המשחק. בנוסף, הסבב תרם רבות לפיתוח טכנולוגיות חדשות בתחום שידורי הפוקר, והוביל להקמת סבבי פוקר מקצועיים נוספים ברחבי העולם.

הישגים עיקריים:

ה-WPT זכה להצלחה אדירה מאז הקמתו. הסבב מקיים כיום עשרות טורנירים מדי שנה ברחבי העולם, עם פרסים כוללים של מיליוני דולרים. שחקני פוקר ידועים רבים זכו בתארי WPT, ביניהם פיל אייבי, דניאל נגרינו, טיילר פורמן וקריסטן ג'נקינס.

פורמט הטורנירים ב-WPT

הסבב מקיים מגוון רחב של טורנירים, ביניהם:

  • טורנירים ראשיים: טורנירים אלו הם יוקרתיים ביותר, עם פרסים כוללים של מיליוני דולרים. הם נמשכים מספר ימים, ומשתתפים בהם מאות שחקנים.
  • טורנירים צדדיים: טורנירים אלו קטנים יותר מהטורנירים הראשיים, עם פרסים קטנים יותר. הם נמשכים בדרך כלל יום אחד או יומיים, ומשתתפים בהם עשרות או מאות שחקנים.
  • טורנירים מקוונים: ה-WPT מקיים גם טורנירים אונליין, המאפשרים לשחקנים מכל רחבי העולם להתחרות זה בזה. טורנירים אלו מתקיימים בפלטפורמות פוקר מקוונות ידועות, כמו PokerStars ו-7XL.

מבנה הטורנירים

הטורנירים מורכבים משלבים רבים, כאשר בכל שלב גדל סכום ה-blind (ההימור הכפוי לפני חלוקת הקלפים). שחקנים מודחים מהטורניר כאשר הם מאבדים את כל ערימת הצ'יפים שלהם. בשלבים הראשונים של הטורניר, הבליינד גדל באיטיות יחסית, מה שמאפשר לשחקנים לשחק ידיים רבות ולצבור ערימת צ'יפים גדולה. ככל שהטורניר מתקדם, הבליינד גדל בקצב מהיר יותר, מה שמאלץ את השחקנים להיות זהירים יותר בבחירת הידיים שלהם.

מערכת הניקוד והדירוג

שחקנים מקבלים נקודות על סמך התוצאות שלהם בטורנירים. שחקן עם מספר הנקודות הגבוה ביותר בסוף העונה זוכה בתואר "שחקן השנה של ה-WPT". מערכת הניקוד משקללת את ההישגים של שחקנים בכל סוגי הטורנירים, תוך התחשבות בגודל הפרס, מספר המשתתפים ויוקרת האירוע.

הזוכים הגדולים

רשימה חלקית של שחקני הפוקר המצליחים ביותר ב-WPT

  • פיל אייבי: שחקן קנדי מפורסם, המכונה "פיל הקוסם". אייבי זכה בתואר "שחקן השנה של ה-WPT" חמש פעמים (שיא) וגרף פרסים כוללים של למעלה מ-30 מיליון דולרים בטורנירי WPT. הוא ידוע בסגנון המשחק האגרסיבי שלו ובחישובים המתמטיים המדויקים שלו.
  • דניאל נגרינו: שחקן אמריקאי מפורסם, המכונה "Kid Poker". נגרינו זכה בתואר "שחקן השנה של ה-WPT" פעמיים וגרף פרסים כוללים של למעלה מ-20 מיליון דולרים בטורנירי WPT. הוא ידוע בסגנון המשחק המיוחד שלו ובכישורי הבלוף יוצאי הדופן שלו.
  • טיילר פורמן: שחקן אמריקאי צעיר ומבטיח. פורמן זכה בתואר "שחקן השנה של ה-WPT" פעם אחת וגרף פרסים כוללים של למעלה מ-10 מיליון דולרים בטורנירי WPT. הוא ידוע בסגנון המשחק האגרסיבי שלו ובחשיבה האסטרטגית שלו.
  • קריסטן ג'נקינס: שחקנית הפוקר המקצוענית המצליחה ביותר. ג'נקינס זכתה בתואר "שחקנית השנה של ה-WPT" פעמיים וגרפה פרסים כוללים של למעלה מ-6 מיליון דולרים בטורנירי WPT. היא ידועה בסגנון המשחק הסבלני שלה ובקבלת ההחלטות המדויקת שלה.

ידיים מפורסמות ב-WPT

תיאור והסבר של אחת מהידיים המפורסמות ביותר ששיחקו ב-WPT:

  • היד של פיל אייבי נגד "The Shark" (2010):

במהלך טורניר בלוס אנג'לס, מצא עצמו פיל אייבי בהד-אפ מול סקוט "The Shark" סאמרס. אייבי החזיק ב-A-K בשחור, בעוד שסאמרס החזיק ב-A-Q בצבעים. פיל אייבי העלה לפני הפלופ, סאמרס שילם והקלפים על הלוח היו 10-9-5. אייבי מהמר שוב, סאמרס שוב משלם והקלף שיצא הוא J. אייבי מהמר שוב סכום גדול, סאמרס מהסס אך בסופו של דבר משלם. הנהר מביא את ה-Q, נותן לסאמרס יד של Straight וזוכה ביד ובטורניר.

ההשפעה של היד:

יד זו נחשבת לאחת הידיים המפתיעות ביותר בתולדות ה-WPT. היא הדגימה את כוחן של צבעים בפוקר, כמו גם את יכולתו של סאמרס לקרוא את יריביו. הניצחון של סאמרס ביד זו עזר לו לזכות בתואר "שחקן השנה של ה-WPT".

ניתוח אסטרטגי:

ההחלטה של סאמרס לשלם את ההימור של אייבי על הריבר הייתה מסוכנת, אך בסופו של דבר התבררה כנכונה. סאמרס הבין שאייבי סביר להניח שמשחק עם יד חזקה, אך הוא גם הבין שאייבי עשוי להגרר על ידי ההימורים שלו. ההימור של סאמרס על הריבר היה הימור "call bet", שכן הוא ידע שסביר להניח שאייבי ישלם עם יד חזקה כמו שלו.

סיכום

הסבב העולמי בפוקר הוא לא רק סבב טורנירים, אלא עולם שלם של מתח, אדרנלין וסיפורים מרתקים. מאז הקמתו, הפך ה-WPT לפלטפורמה יוקרתית ומקצועית עבור שחקני פוקר מכל רחבי העולם, המושכת אליה את מיטב הכישרונות והסיפורים המרתקים ביותר.

ה-WPT הוא יותר מסתם משחק קלפים. הוא תופעה תרבותית המביאה יחדיו אנשים מכל קצוות תבל, המאוחדים באהבתם למשחק ולחוויה המרתקת שהוא מציע. עבור חובבי פוקר, ה-WPT הוא חלום שמתגשם, הזדמנות להתחרות מול הטובים ביותר ולזכות בפרסים נכבדים. עבור הצופים, ה-WPT הוא מופע מרהיב, מלא מתח ורגשות, המציע הצצה לעולם תחרותי מרתק.

הסבב העולמי בפוקר (WPT) הוא פלטפורמה יוקרתית ומקצועית לשחקני פוקר מכל העולם. מאז הקמתו בשנת 2002, הוא מושך אליו את מיטב הכישרונות והסיפורים המרתקים ביותר, ומשלב משחקים מרתקים והזדמנויות לזכייה בפרסים גדולים.

ה-WPT תרם רבות להגברת המודעות למשחק הפוקר, משך שחקנים חדשים מכל העולם והעלה את רמת המקצועיות של המשחק. הסבב גם פיתח טכנולוגיות חדשות בתחום שידורי הפוקר והוביל להקמת סבבי פוקר מקצועיים נוספים ברחבי העולם.

ה-WPT מקיים מגוון רחב של טורנירים, כולל טורנירים ראשיים יוקרתיים עם פרסים של מיליוני דולרים, טורנירים צדדיים קטנים יותר, וטורנירים מקוונים שמאפשרים לשחקנים מכל רחבי העולם להתחרות זה בזה.

בין הזוכים הגדולים ניתן למצוא את פיל אייבי, שזכה בתואר "שחקן השנה של ה-WPT" חמש פעמים וגרף פרסים של למעלה מ-30 מיליון דולרים, דניאל נגרינו, שזכה בתואר פעמיים וגרף למעלה מ-20 מיליון דולרים, טיילר פורמן, וקריסטן ג'נקינס, שזכתה בתואר "שחקנית השנה של ה-WPT" פעמיים וגרפה פרסים של למעלה מ-6 מיליון דולרים.

תוכן עניינים

מוכנים להתחיל לשחק?

לחצו לסוכן זמין בווצאפ

מה המספר שלך?